sobota, 11 grudnia 2010

Zestaw małej kuchareczki

           Pan Mikołaj przynosząc prezenty w tym roku Alusi pomyślał trochę mamie i babci Ani. Alusia dostała swoją własną stolnice. Teraz wraz ze mną lub babcią Anią będzie mogła piec ciasta, robić pierogi i wiele innych mącznych rzeczy. Już nie będzie dochodzenia która teraz wałkuje- oczywiście zawsze według Alusi była jej kolej. Teraz pannica sama sobie gospodynią i panią na własnej stolnicy.


          Stolnica jest teraz numerem jeden w codziennych zabawach. Ala wszystkona niej robi. Kładzie na podłodze na stolnice kartkę i dawaj rysujemy kredkami, albo lepimy z plasteliny, czasem sobie pogra wałkiem albo tłuczkiem. Ciasto solne prawie co dziennie robię. A Alusia je wałkuje , lepi, przewraca i piecze w swoim piekarniku.
         Ale przyszedł czas żeby jechać do babi Ani. Oczywiście stolnica obowiązkowo jedzie. Jedzie ale w czym ? .
Pudełko w którym ją Alusia dostała potargało się przy rozpakowywaniu prezentu i stolnica pojechała w reklamówce.
      Pomyślałam skoro moja mała gosposia ma stolnice to trzeba by o fartuszku pomyśleć,w czymś musi piec.
I tak po drodze do mamy zakupiłam kawałek materiału w resztkach i powstał fartuszek z kieszonką.


      A że materiału zostało trochę to i powstała tasia na stolnice z kieszonką na fartuszek.


I tak teraz stolnica Alusi ma swoje okrycie na podróże między babą Ania a domkiem.


      Myślę że przez dłuższy czas stolnica będzie tak podróżować co wizyta u babi Ani to ze stolnicą. W końcu u babci zawsze się jakieś ciasto piecze. ;-)
   Pozdrawiam

    P.S Jak Wam idą przygotowanie do świąt. Moje po woli. Dekoracje świąteczne po woli się kończą ( niedługo się pochwale co stworzyłam na te święta), a sprzątanie stoi w miejscu. Ale myślę że ruszy do przodu od czwartku po wolnym męża. I skończonym kąciku do szycia. Wszystkie przydasie mam do szycia w torbach koło łóżka i szafy. Prace nad kącikiem stanęły na tydzień w miejscu, ale już ruszyły dalej i widać że się zbliżają do końca.

Dalej nie mam wiadomości od Ciapetkowo czy dostała moją paczuszkę z prezentami z candy. Nawet nie mam się Wam jak pochwalić co jej wysłałam, miałam awarie komputera i pokasowały mi się zdjęcia.

4 komentarze:

 1. Alusia świetne przybory kuchenne dostała ;-)) a Ty kapitalny do tego wszystkiego przybornik Zrobiłaś ;-)) U mnie też powoli wszystko idzie ;-))

  OdpowiedzUsuń
 2. bardzo fajny zestaw, sama bym nie pogardziła ;)
  pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. No teraz Alusia ma idealną wyprawkę;;))u nas w domu zawsze coś tworzymy z dziewczynami,kartki,nożyczki,plastelina...podobnie jak u Was nie jest nam obca;)))ostatnio piekliśmy pierniczki-jeśli nie piekłyście to żałujcie-zapraszam do ich obejrzenia abyście nabrały chęci;)))Wypróbujcie na Alusiowej stolnicy!

  OdpowiedzUsuń
 4. Zestaw wspaniały... Pozdrawiam.papa

  OdpowiedzUsuń

Fajnie że zostanie ślad po twoich odwiedzinach.
Pozdrawiam

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.