środa, 21 kwietnia 2010

Dla małej mamusi...

           Gdy Ala miała 9 miesięcy i próbowała sama chodzić trzymając się to łóżka, mebli lub stołu postanowiłam jej kupić wózek dla lalek taką parasolkę. Jaką miała radochę gdy poszłyśmy na dwór na spacer i Ala chodziła z pomocą wózka tam gdzie chciała.

            Moja mała mamusia.
            Dumnie spacerowała z córcią. Był jeden minus tego wózeczka. Pokrowiec na niego był z cienkiego materiału który się snuł, co trochę musiałam go zszywać, co kilka dni. Za każdym razem w innym miejscu się pruł.
Pewnego dnia zrodził się pomysł uszycia nowego pokrowca z grubszego materiału.
               Pewnego dnia gdy jechałam do mamy weszłam po drodze do sklepu z materiałami i kupiłam śliczny materiał na nowy pokrowiec do wózeczka. A że był ostatni kawałek 2 metrowy wzięłam całość. I jak siadłam do szycia poszło taśmowo z szyciem.

           Zaczęło się do pokrowca który w miarę szybko powstał.
 A że bardzo mi się podobają torby przy wózku a materiału mi zostało sporo postanowiłam uszyć torbę do wózka dla Alusi (małej mamusi).         Torba obowiązkowo musi mieć kieszonkę na butelkę z mlekiem, tylko Alusia tam trzyma sobie paluszki, albo kredę do pisz pisz po ulicy. Środek  torby jest zielono biały. Oczywiście jak na wzorową mamusie przystało w podstawowym wyposażeniu ma przewijak dla swojego bobaska.

Przewijak jest zwijany i zapinany na dwa guziczki.
           Do kompletu powstał jeszcze portfelik na drobiazgi i nosidełko dla lali. Pozdrawiam ;-)

niedziela, 18 kwietnia 2010

Klocki Kolorowo Recyklingowo

            Ach ta pogoda padało, padało i padało. Dziecko w domu się nudziło. Dwa lub trzy dni da się jeszcze Ale czymś zająć w domku ale po pewnym czasie się kończą pomysły.  Układając w koszu pod stołem znalazłam reklamówkę zajrzałam do środka i doznałam olśnienia.
           Znalazłam nową zabawkę dla Alutki, zajęcie na dłuższą chwilę. I tak u nas od dwóch dni na środku pokoju królują nowe klocki Ali. Klocki recyklingowe ale za to jakie kolorowe.


             Od paru miesięcy jest u nas w śród znajomych szał ale pozytywny na zbieranie nakrętek po napojach. Z pewnością każdy z was słyszał nie raz o tej akcji.
             Z racji tego że bardzo zainteresowały Alutkę, wyjęłam kilkanaście nakrętek i zaczęłam układać i budować z Alą i tak powstały Klocki Kolorowo Recyklingowe


            Świetnie się z nich układa i jak kolorowo się robi na dywanie. A Ala gdy zasiądzie przy nakrętkach znika w tym kolorowym świecie na godzinkę. Niezłą frajdę ma przy tym, a ja razem z nią.
Ja układam piramidki, proste kręte, mury a Alusia dzielnie je burzy.

Nawet dzisiaj przed snem obowiązkowo jak wczoraj musiał być otwarty na środku pokoju plac budowy nakrędkowej. Budowanie i burzenie a przy tym oklaski i okrzyki radości.        
Jak to Alutka mówi przynosząc pudełko z nakrętkami:               '' Mama tu bu bu a Ala bach bach''
Pozdrawiam ;-)